Czym charakteryzują się systemy obsługi firmy w chmurze?

Usługi w chmurze rozwijają się niezwykle dynamicznie na przestrzeni ostatnich lat. Technologia chmury zdominowała rynek usług IT nadając kierunek rozwoju dla firm działających w sieci. Już dziś najwięksi giganci z branży, tacy jak Microsoft czy Google opierają funkcje swoich nowych produktów o chmurę publiczną. Systemy obsługi firmy w chmurze pomagają optymalizować sprzedaż, usprawniać księgowość i obsługę prawną aż wreszcie automatyzują proste zadania biurowe. W tym artykule omówimy szerokie możliwości systemów wspomagających obsługę biznesu w chmurze.

Jak systemy w chmurze wspomagają procesy biznesowe?

Z dnia na dzień powstaje coraz więcej usług opartych o chmurę obliczeniową. Jedną z najciekawszych dostępnych także na polskim rynku jest Pipedrive.

Ten zaawansowany system w chmurze pozwala skutecznie zarządzać lejkiem sprzedażowym w firmie. Dzięki szerokiej funkcjonalności aplikacji zaprojektujesz idealny proces sprzedażowy. Wiele operacji program wykona za ciebie, dzięki czemu ułatwisz pracę zarówno sobie jak i twoim pracownikom. Za pomocą funkcji dopasowania, dostosujesz proces sprzedaży do środowiska w którym działa twój biznes. Pipedrive posiada zabezpieczenia, dzięki którym możesz swobodnie importować czy eksportować istotne dane. Przy użyciu zintegrowanych formularzy internetowych i otwartego interfejsu API stworzysz i zgromadzisz duże ilości plików. Zintegrowane moduły aplikacji Pipedrive pozwalają synchronizować program z kontem e-mailowym. Dla wygody producent oferuje aplikację mobilną, przy pomocy której zrealizujesz sprzedaż z każdego miejsca na świecie. Interesująca jest funkcja aktywności, która pozwala na ustawienie powiadomień o nieaktywnych lub niedokończonych transakcjach. Od tej pory nie umknie ci żaden klient! Jeśli lubisz planować i optymalizować procesy sprzedaży do dyspozycji dostajesz funkcje generowania raportów lub prognozowania sprzedaży, abyś mógł sprawniej planować działania w przyszłości.

Zabezpieczenie firmowych danych w chmurze

Według danych, każdego roku ponad 46% ludzi traci ważne dane. Aż 13% dysków twardych wykorzystywanych w pracy psuje się podczas pierwszego roku użytkowania. Aby zapobiec zniszczeniu lub utracie kluczowych plików warto zaimplementować systemy obsługi firmy w chmurze. Innowacyjną usługą jest Druva, aplikacja ta pozwala na przeniesienie wszystkich firmowych danych do zewnętrznych serwerów w chmurze. Zewnętrzna lokalizacja kopii bezpieczeństwa daje pewność, że cenne dane nie zostaną utracone na skutek losowych zdarzeń. Bezpieczeństwo transmisji zapewnia najlepszy dostępny na rynku protokół AES 256. Dzięki temu Druva gwarantuje, że dane strategiczne firmy nie wyciekną, ani nie zostaną przechwycone.

Co więcej, aplikacja zawiera indywidualny dla każdego pracownika sposób weryfikacji logowania, a system utrzymuje ciągłą kontrolę nad danymi dzięki wielopoziomowemu monitoringowi. W razie awarii sprzętu czy kradzieży komputera szybko i sprawnie odzyskasz strategiczne dane. Przy użyciu profesjonalnego algorytmu przywrócisz uszkodzone lub usunięte pliki. Nie musisz się dłużej martwić o przepełnione dyski twarde, czy archiwizację danych. Program synchronizuje się automatycznie, bez ingerencji człowieka. Wystarczy raz ustalić harmonogram backupu, wybrać pliki, a reszta zrobi się sama. System Druva w chmurze to polisa gwarantująca stabilność funkcjonowania firmy, zapewniająca Ci cykliczność wykonywanej pracy.

Stwórz własne biuro w chmurze

Firmy od dawna poszukiwały rozwiązań, które usprawniłyby czasochłonne prace biurowe. Wiele funkcji upraszczających pracę nad firmowymi dokumentami zawiera usługa Office 365 klasy biznes. Projekt Microsoft zrewolucjonizował metodykę pracy na dokumentach zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach. Gigant z doliny krzemowej stworzył w pełni konfigurowalne rozwiązanie dostępne w chmurze obliczeniowej.

Office online to Internetowy odpowiednik aplikacji biurowych pakietu Microsoft Office. Zawiera w sobie programy: Word, Excel, Power Point, OneNote, Access czy Publisher. Przy pomocy aplikacji udostępnisz dokumenty do przestrzeni w chmurze. System oferuje opcję wspólnej pracy nad plikami wielu uczestnikom jednocześnie z każdego miejsca i o dowolnym czasie. Każdy zalogowany pracownik może zapisywać, edytować i udostępniać firmowe dokumenty, prezentacje czy arkusze kalkulacyjne. Dodatkowa funkcja umożliwia śledzenie na bieżąco postępów pracy nad projektem co pozwoli lepiej skontrolować pracę podopiecznych.

Office 365 znacznie uprości współpracę w zespole zwiększając zarazem jej efektywność. To idealne rozwiązanie dla twojej firmy!

Za pomocą systemu Office 365 w chmurze założysz własną domenę – swój spersonalizowany e-mail firmowy .

Posiadając tylko jedno konto uzyskujesz dostęp do wielu użytecznych usług, między innymi:

  • Exchange – poczta e-mail wraz z kalendarzem biznesowym, umożliwia dostęp do danych z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Usługa zawiera funkcje chroniące np. przed omyłkowym wysłaniem wiadomości osobom niepowołanym. Firmowa skrzynka chroniona jest filtrami antyspamowymi a serwery ulokowano w różnych częściach świata, dzięki temu masz pewność, że twoje dane są bezpieczne. Opcja centrum administracyjnego pozwala na sprawne zarządzanie komunikacją w firmie z poziomu intuicyjnego interfejsu. Usługa automatycznie wykryje i naprawi błędy w systemie.
  • SharePoint – narzędzie pozwalające tworzyć grupowe witryny. Dzięki niemu zorganizujesz pracę całych działów. Funkcja dostępna jest na urządzeniach mobilnych, zaś bezpieczeństwo zapewniają rozproszone po globie serwery, monitorowane przez całą dobę. W przypadku awarii sprzętu zaawansowane algorytmy odzyskają cenne dane,
  • Lync – biznesowy komunikator pakietu Office 365. Daje szansę swobodnej komunikacji pomiędzy pracownikami. Umożliwia wysyłanie błyskawicznych wiadomości, za jego pomocą zorganizujesz wideokonferencję czy spotkanie online. Oferuje także dostęp do informacji o obecności pracownika co ułatwi np. kontrolę pracy zdalnej. Połączenia wideo w technologii HD dostępne są zarówno z poziomu komputera jak i urządzeń mobilnych. W tym samym czasie program połączy aż 5 rozmówców, a dzięki integracji z OneNote łatwo sporządzisz notatki i udostępnisz je uczestnikom.

Z użyciem opisanych wyżej systemów obsługi biznesu w chmurze, stworzysz warunki do szybszego rozwoju przedsiębiorstwa, zautomatyzujesz proste zadania, czy w łatwy sposób skontrolujesz swoich pracowników. Ideą chmury jest przeniesienie obciążenia infrastruktury firmy na barki dostawców rozwiązań w chmurze. Ekosystem chmury jest tak rozbudowany, że bez względu na charakter działalności znajdziesz rozwiązania idealne dla Siebie.

Zapoznaj się z ofertą Lemon Pro dla firm dostępną w zakładce Produkty. Odwiedzaj regularnie naszego bloga, gdzie znajdziesz więcej porad i ciekawych artykułów dotyczących systemów obsługi firmy w chmurze.