Backup w chmurze dla firm

Utrata danych firmowych to duży problem, przed którym warto się zabezpieczyć. Backup w chmurze dla firm pozwala tworzyć kopie zapasowe i odzyskiwać dane po ich uszkodzeniu lub usunięciu. Przekonaj się, jak backup dla firm Warszawa może zwiększyć bezpieczeństwo Twojej firmy.

Backup w chmurze – skuteczny sposób przechowywania danych

Chmura dla firm – to jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie, ale i przechowywanie Twoich danych. Dzięki niej będziesz mieć do nich stały dostęp z każdego miejsca na świecie, w dowolnym momencie. Wiele firm chcąc zwiększyć bezpieczeństwo danych, przechowuje je na dyskach zewnętrznych. Takie rozwiązanie nie jest w pełni bezpieczne. Zwykła awaria nośnika danych może wystarczyć, aby znajdujące się na nim zapisy mogły zostać bezpowrotnie utracone.

Backup w chmurze to o wiele więcej. To cała siatka serwerów połączonych szybkimi łączami, które zapewniają sprawny i niezawodny transfer. Dzięki temu zyskasz dostęp do danych bez ograniczeń. W razie awarii dysków lub serwerów odtworzenie uszkodzonej macierzy wymaga czasu. Korzystając z chmury, proces odzyskiwania danych jest znacznie uproszczony, a czas potrzebny na ich przywrócenie zredukowany. Łącząc te możliwości z infrastrukturą serwerową ulokowaną w chmurze, uzyskujemy wyższą dostępność krytycznych usług.

Backup dla firm – kiedy firma może utracić dane?

Backup do chmury oferowany przez Lemon Pro to zabezpieczenie w wielu sytuacjach. Zagrożenie utratą lub uszkodzeniem danych firmowych jest całkiem realne, niezależnie od wielkości czy specyfikacji firmy. Utrata danych może nastąpić przede wszystkim w wyniku awarii sprzętu komputerowego. Jeśli dojdzie do uszkodzenia firmowych dysków czy serwerów, magazynowane na nich dane mogą okazać się nie do odzyskania.

Dużym zagrożeniem jest również działanie osób trzecich. Bazy danych mogą zostać naruszone, uszkodzone lub całkowicie usunięte np. na skutek cyberataków. Każda, nawet z pozoru bezpieczna firma, jest narażona na ataki hakerów. Podstawowa opieka informatyczna gwarantuje wsparcie i najlepsze wytyczne jeśli chodzi o zabezpieczenia i najlepsze praktyki. Jednym z jej głównych przesłanek jest zalecenie tworzenia backupu danych, który jest skutecznym zabezpieczeniem przed nieodwracalną utratą przechowywanych zasobów przedsiębiorstwa. Dzięki tej usłudze odzyskanie danych będzie możliwe także wtedy, gdy zostaną one uszkodzone lub utracone w efekcie cyberataku.

Backup danych w chmurze – dla kogo?

Usługa backupu danych w chmurze sprawdzi się w każdym biznesie. Obecnie wszystkie firmy są odpowiedzialne za ochronę tzw. danych wrażliwych. Muszą przechowywać dane klientów tak, by były jak najlepiej zabezpieczone. Backup danych do chmury to profesjonalny i skuteczny sposób na takie zabezpieczenie.

Tworzenie kopii zapasowych w chmurze jest zalecane nie tylko dla dużych firm przetwarzających większą ilość danych. Coraz częściej na takie rozwiązanie decydują się małe i średnie firmy, Które nie posiadają swoich działów IT, albo mają zbyt mało ludzi, którzy zajmują się ich infrastrukturą. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi, jaką jest:  Obsługa informatyczna firm tego typu rozwiązanie przejmuje na siebie bezpieczeństwo Twojej firmy, tworząc m. in. serwery w chmurze, na których tworzone są kobie zapasowe.  

Kopia zapasowa w chmurze – co zyskujesz?

Przechowywanie kopii zapasowych w chmurze zapewnia bezpieczny dostęp do danych i umożliwia ich odzyskanie w razie awarii lub uszkodzenia nośników, na których są zapisane.

Cloud backup umożliwia także dostęp do kopii plików sprzed wielu dni. Dzięki temu będziesz mieć dostęp nawet do starszych wersji zapisanego pliku. Już dziś możesz zabezpieczyć swoje dane, wybierając serwery w chmurze i outsourcing IT dla firm.