Blog Lemon Pro powstał jako miejsce, w którym chcemy dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat tego jak nowoczesna firma powinna funkcjonować w Internecie.

Dwudziesty pierwszy wiek przynosi wiele korzyści, ale też zagrożeń, z którymi musi borykać się właściwie każda firma wykorzystująca w swoich codziennych pracach komputery i Internet. Tylko zrównoważone i przemyślane działania są w stanie nie tylko uprościć wszystkie procesy informatyczne do minimum, ale też uchronić to co najcenniejsze poza bankowymi kontami czyli przechowywane na firmowych dyskach dane (zarówno firmowe jak i klientów).

Bezpieczeństwo danych w Internecie to temat, który wraca do mediów jak bumerang najczęściej przy okazji gigantycznych przecieków, włamań hakerów lub kolejnych politycznych afer. Narzędzia, które zaoferowała nam współczesność mogą być doskonałe, ale tylko w przypadku jeśli nauczymy się z nich korzystać prawidłowo i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Stąd pomysł na tego bloga. Bloga, na którym nie znajdziecie wiele na temat Snowdena i tak zwanych Panama Papers. Przeczytacie tu raczej o problemach, z którymi prędzej czy później zetknąć się musi każda firma wykorzystująca w swoich pracach Internet i komputery. Dzięki lekturze bloga Lemon Pro dowiecie się co znaczą pojęcia takie jak: przechowywanie danych firmowych w chmurze, kopie zapasowe danych, szyfrowane połączenia. Przeczytacie też o tym jak od podstaw zorganizować nowoczesną firmę od strony informatycznej. Jak zorganizować biuro terenowe. Jak skoordynować pracę zespołu rozrzuconego po całym kraju, albo nawet po całym świecie. Jak w prosty sposób korzystać z usług biurowych w chmurze, a nawet o tym jak pozbyć się firmowej serwerowni.

Być może po raz pierwszy spotkacie się też tutaj z markami takimi jak Druva, Office 365, Pantopa, Amodit czy Microsoft Azure. Wszystkie te produkty znajdziecie w ofercie Lemo Pro firmy, która została stworzona po to by pracę za pośrednictwem Internetu uczynić prostszą niż ta kiedykolwiek była!

Zapraszamy do czytania i dzielenia się swoimi opiniami w komentarzach!