Administracja serwerami – jak zapewnić ich niezawodność i bezpieczeństwo?

Sprawność i bezpieczeństwo infrastruktury serwerowej są kluczowe dla każdego przedsiębiorstwa. Na czym polega administracja serwerami i jakie korzyści może przynieść Twojej firmie? Kiedy i dlaczego warto skorzystać z usług zewnętrznych specjalistów IT? Dowiedz się więcej na temat zdalnego zarządzania siecią informatyczną i wybierz rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najlepsze.

Na czym polega administracja serwerami?

Większość firm w swojej pracy wykorzystuje infrastrukturę serwerową, która wymaga odpowiedniej administracji. Administrator to specjalista z dziedziny IT, który kompleksowo dba o sprawność i bezpieczeństwo serwerów. Obecnie trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo, które nie korzysta z rozwiązań technologicznych.

Zatrudnienie wykwalifikowanych informatyków jest w związku z tym konieczne, aby skutecznie zarządzać siecią i danymi. Wiąże się to jednak ze sporymi kosztami, co może stanowić problem, zwłaszcza w przypadku średnich i małych firm, których budżet na tego typu inwestycje jest ograniczony.

Tymczasem nawet niewielkie błędy, awarie, czy ataki hakerów mogą skutkować poważnymi komplikacjami i stratami, również finansowymi. Co zrobić, by zabezpieczyć swoje przedsiębiorstwo przed taką sytuacją? Z pomocą przychodzi administrowanie serwerami w ramach outsourcingu IT.

Taka usługa obejmuje kompleksową kontrolę infrastruktury informatycznej, w tym dbałość o jej zabezpieczenia, zapewnienie bieżących aktualizacji, oraz konserwację serwerów. Znacznie ogranicza ryzyko wystąpienia usterek, które mogą sparaliżować pracę całego systemu. Przekazując opiekę zewnętrznej firmie, zyskujesz wsparcie profesjonalnego i doświadczonego zespołu IT.

Administracja serwerów – zarządzanie, optymalizacja i bezpieczeństwo danych

Profesjonalna firma outsourcingowa zapewnia kompleksową wiedzę i dostęp do najnowszych technologii z branży IT. Tego typu usługa to tak naprawdę współpraca z całym zespołem doświadczonych specjalistów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że każdy, nawet najbardziej skomplikowany problem, zostanie rozwiązany szybko i skutecznie.

Jednym z głównych zadań zdalnego administratora jest zapewnienie Twojej firmie bezpieczeństwa. Dzięki sprawnej i skutecznej administracji w ramach usługi, jaką jest bezpieczna firma, zaoszczędzisz czas i będziesz mógł skupić się na rozwoju swojej działalności. Zdalna administracja serwerem ogranicza także ryzyko rekrutacyjne – współpraca z zewnętrznym administratorem to gwarancja najwyższego standardu usług oraz dostępu do pomocy technicznej w każdej sytuacji.

Jeśli chodzi o zakres działań, jakie obejmuje zdalna administracja serwerami, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb Twoich i Twojej firmy. Specjaliści IT będą stanowić wsparcie wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. W ramach takiego zarządzania można liczyć między innymi na:

 • monitorowanie procesów i analizę obciążenia serwerów i elementów systemu,
 • bieżącą administrację, związaną z zakładaniem serwerów i kont,
  przeprowadzanie konserwacji,
 • konfigurację usług i aplikacji,
 • prowadzenie bieżącej dokumentacji systemu,
 • tworzenie kopii zapasowych danych oraz nadzorowanie aktualności backupów,
 • przeprowadzanie audytów,
 • tworzenie polityki bezpieczeństwa,
 • aktualizację ochrony i wprowadzanie nowych systemów zabezpieczeń,
 • monitorowanie i szybka reakcja w razie awarii,
 • obsługę różnego rodzaju serwerów – zarówno fizycznych jak i wirtualnych.

Outsourcing IT – kto może skorzystać ze zdalnej opieki administratora?

Opieka informatyczna dla firm to opcja dla przedsiębiorców, którzy nie chcą lub nie mogą zainwestować dużych pieniędzy w rozbudowę wewnętrznego działu informatycznego. Zdalna administracja serwerów pozwala ograniczyć koszty wynikające z konieczności zatrudnienia wieloosobowego zespołu IT. Wybierając firmę outsourcingową, otrzymujesz pomoc wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą wsparciem dla Twoich obecnych pracowników, zarówno w bieżących sprawach, jak i w okresie wdrażania nowych rozwiązań.

Zdalne zarządzanie serwerami – nowoczesne rozwiązanie dla infrastruktury serwerowej

Outsourcing IT dla firm to zarówno możliwość projektowania i wdrażania nowych rozwiązań, jak i przejęcia dotychczasowej infrastruktury informatycznej. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i narzędzi monitorujących zewnętrzna firma jest w stanie szybko i efektywnie wykrywać wszelkie awarie i zagrożenia, a tym samym szybko na nie reagować.

Obsługa informatyczna firm w Warszawie i pozostałych polskich miastach to usługa, która odmieni i ułatwi administrację serwerami w Twoim przedsiębiorstwie. Wybierając Lemon Pro, zyskujesz gwarancję kompleksowego wsparcia i profesjonalnej pomocy ze strony doświadczonych specjalistów. Poznaj naszą ofertę i przekonaj się, jak szybko i skutecznie możesz usprawnić pracę swojej firmy.