Poznaj największe korzyści z outsourcingu IT!

W artykule przedstawiamy najważniejsze korzyści z outsourcingu IT. W dzisiejszych czasach praktycznie każda firma korzysta z Internetu, ma swoją stronę www oraz używa różnych programów komputerowych, np. księgowych czy graficznych. Potrzebuje do tego sprawnej obsługi informatycznej. Niestety nie wszystkie podmioty mogą sobie pozwolić na ponoszenie kosztów zatrudnienia informatyków oraz zakupu odpowiedniej infrastruktury technicznej. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług podmiotów zewnętrznych, takich jak Lemon Pro, który zajmuje się obsługą informatyczną firm w Warszawie. Zobacz, jakie są zalety outsourcingu IT! 

Na czym polega zewnętrzna obsługa informatyczna?

Czym jest outsourcing IT? To strategia prowadzenia biznesu polegająca na delegowaniu całego zakresu działań, którymi zajmuje się dział informatyczny, na zewnątrz. Na czym polega usługa outsourcingu IT? Firma outsourcingowa zajmuje się kompleksową obsługą informatyczną, m.in.: przetwarzaniem i zabezpieczaniem danych, pracą z aplikacjami i programami używanymi w danym przedsiębiorstwie, opieką nad sprzętem komputerowym czy pomocą w przypadku problemów z działaniem lokalnych systemów IT. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć wielu kłopotów związanych z serwisem informatycznym.

Dlaczego outsourcing IT się opłaca? Jego głównym założeniem jest redukcja kosztów, które wiążą się z utrzymaniem informatyków oraz infrastruktury informatycznej. Mimo to przedsiębiorstwo ma zapewnione wsparcie IT, wszystkie aktualizacje systemowe są przeprowadzane na bieżąco, a dane przechowywane w prawidłowy sposób. Jest to więc  bezpieczna firma, która nie musi się martwić o wyciek poufnych danych. Jednak korzyści z outsourcingu IT jest znacznie więcej!

Największe korzyści z outsourcingu IT — poznaj 5 z nich!

Wspomniane wyżej korzyści ekonomiczne są z pewnością ważne dla każdej firmy, ale powierzenie obsługi informatycznej na zewnątrz ma o wiele więcej zalet.

  1. Pozwala na oszczędność czasu – specjaliści, świadczący usługi outsourcingu IT mogą szybko wdrożyć nowoczesne rozwiązania, które pomogą usprawnić działanie i rozwój firmy. Dzięki swojemu doświadczeniu doskonale wiedzą, jakie systemy czy oprogramowania sprawdzą się w danej działalności. Są też dostępni praktycznie o każdej porze, więc szybko reagują na wynikłe nagle potrzeby lub problemy.
  2. Przedsiębiorstwo zyskuje najnowsze technologie – usługi IT umożliwiają regularne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu prowadzonej działalności, a także nowoczesnych systemów do zarządzania, takich jak: oprogramowanie ERP do planowania zasobów przedsiębiorstwa czy chmura dla firm.
  3. Usługi outsourcingu dają elastyczność w zarządzaniu zadaniami informatycznymi. Jeśli jakieś rozwiązanie jest potrzebne czasowo, można je zamówić, a potem łatwo z niego zrezygnować, gdy stanie się już zbędne. Będzie to z pewnością mniejszy firmowy wydatek niż przeprowadzenie rekrutacji, zatrudnienia, a potem zwolnienia pracowników, którzy byliby odpowiedzialni za jego wdrożenie, a następnie wygaszenie.
  4. Firma ma stałe zabezpieczenie przed awarią  – obsługa IT z firmy outsourcingowej ciągle nadzoruje wszystkie procesy przebiegające w danym przedsiębiorstwie. W ten sposób jest w stanie wykryć każdą nieprawidłowość i w porę ją usunąć. Usługi outsourcingu obejmują też opiekę nad serwerami, oprogramowaniem i tworzenie zapasowych kopii bezpieczeństwa.
  5. Usługi outsourcingu IT dają firmom możliwość współpracy z najlepszymi specjalistami z branży informatycznej. To osoby z odpowiednim wykształceniem certyfikatami i doświadczeniem, na których bezpośrednie zatrudnienie nie mogłoby sobie pozwolić wiele firm.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na korzystanie z zewnętrznych usług IT, nie muszą już zajmować się wieloma sprawami organizacyjnymi, m.in.: zarządzaniem zespołem IT, zakupem i aktualizacją oprogramowania czy szkoleniami podnoszącymi wiedzę z zakresu obsługi IT dla personelu. Zewnętrzne usługi informatyczne dla firm pozwalają dokładnie określić zakres potrzebnego wsparcia oraz budżet, co zapewnia zadowolenie ze współpracy z firmą outsourcingową.

Poznaj ofertę outsourcingu informatycznego dla firm od Lemon Pro!

Wiesz już, jakie są największe korzyści z outsourcingu IT. Jeśli poszukujesz profesjonalnego i doświadczonego partnera, który będzie współodpowiedzialny za rozwój i sukces Twojej firmy, wybierz Lemon Pro. Zajmujemy się opieką informatyczną dla firm w Warszawie, w ramach której oferujemy m.in.:

  • rozwiązania systemowe do pracy w stałym zryczałtowanym abonamencie,
  • opiekę nad systemem komunikacji wewnętrznej w chmurze lub hybrydowo,
  • migrację danych do chmury,
  • Help Desk IT, czyli stała gotowość do wsparcia użytkowników podczas codziennej pracy w przypadku napotykanych trudności w środowisku komputerowym.

Nasza oferta jest elastycznie dopasowywana do potrzeb każdego z klientów. Mogą z niej skorzystać zarówno małe firmy zatrudniające mniej niż 10 osób, jak i średnie i duże przedsiębiorstwa. Każdym klientem opiekuje się zespół złożony ze specjalistów z różnych obszarów informatycznych, zgodnie z jego potrzebami. Świadczone przez nas kompleksowe usługi informatyczne dla firm pozwalają im skupić się na działalności biznesowej. Zapraszamy do kontaktu — razem dobierzemy odpowiedni zakres usług.