Najlepsze aplikacje do pracy zdalnej

Praca zdalna przestaje powoli być domeną freelancerów oraz ludzi tak zwanych „wolnych zawodów”. Możliwości, które oferuje chmura, sprawiają, że zdalne zatrudnienie jest możliwe nawet w małych firmach, a zarządzanie projektami z każdego miejsca na świecie stało się prostsze niż kiedykolwiek. Nie byłoby to oczywiście możliwe bez aplikacji przeznaczonych do pracy zdalnej, dlatego dziś przedstawiamy wam najciekawsze według nas działające w chmurze narzędzia, które możecie wykorzystać w swojej pracy.

Narzędzia w chmurze służące do komunikacji

Komunikacja to podstawa współczesnego biznesu. Bez niej nie jest możliwe zrealizowanie żadnego projektu. Wśród aplikacji, które szczególnie polecamy, znajduje się JIRA. To wysoko zaawansowane narzędzie służy do kontrolowania nawet najbardziej rozbudowanych projektów. O jego jakości z pewnością świadczy to, że korzysta z niego między innymi NASA. Czy musimy dodawać coś więcej?

Jeśli poszukujecie mniej złożonych narzędzi do pracy w chmurze, które ułatwią komunikację Waszego zespołu to wśród tych najczęściej wybieranych, znajduje się Trello, które świetnie sprawdza się również jako kalendarz oraz aplikacje pozwalająca na planowanie wpisów blogowych czy social media. Trello to tablice pełne zadań, które można edytować lubianą przez wszystkich metodą „przeciągnij i upuść”.

Jedną z popularniejszych aplikacji służących do komunikacji bezpośredniej jest z kolei Slack. To kochany przez ludzi biznesu chat pozwalający na wymianę informacji w czasie rzeczywistym. Na Slack można tworzyć dowolną ilość kanałów, a także porozumiewać się w chatach prywatnych. Pozwala to na zachowanie porządku i usprawnia komunikację w krytycznych momentach. Dzięki temu każdy pracownik może na bieżąco śledzić co dzieje się w projekcie.

Narzędzia w chmurze służące do zapewniania bezpieczeństwa danych

Najlepszą firmą projektującą aplikacje do zapewniania bezpieczeństwa danych w chmurze jest z pewnością Druva Inc. Poziom rozwiązań Druva można podsumować chyba tylko jednym zdaniem: aplikacje te otrzymały certyfikaty i rekomendacje najważniejszych amerykańskich agencji bezpieczeństwa.
Dwoma flagowymi produktami marki Druva są Insync oraz Phoenix. Służą one do profesjonalnego backupu danych i serwerów i pozwalają na zapewnienie firmowym zasobom maksymalnego bezpieczeństwa, a użytkownikom maksymalnego komfortu obsługi, która jest prosta nawet dla mniej zaawansowanych technicznie osób.
Inny rozwiązaniem, który zawojował rynki, jest Microsoft Azure, który według ostatnich raportów firmy Billa Gatesa jest w tej chwili jednym z jej flagowych produktów. Azure Backup to proste i tanie rozwiązanie typu kopia zapasowa jako usługa zapewniające bogaty zestaw narzędzi lokalnych oraz działających w chmurze.

Narzędzia w chmurze służące do przetwarzania dokumentów

Jeśli chodzi o przetwarzanie i edycję dokumentów online to król, może być tylko jeden. Przed chwilą wspominaliśmy o raportach finansowych Microsoftu, w których króluje Microsoft Azure i…Office 365. To właśnie te dwie aplikacje są podobno najbardziej dochodowymi dla amerykańskiego giganta. Office 365 to rozwiązanie, które pokocha każdy. Łączy ono funkcje znane z pakietu Office „dodając im skrzydeł” dzięki temu, że aplikacja pracuje w środowisku chmury. Office 365 to jednak nie tylko edycja dokumentów w formacie Microsoft Word, Microsoft Excel czy Microsoft Power Point, ale także o wiele więcej. Zamawiając Office 365 za pośrednictwem LemonPro, zyskujesz dostęp do profesjonalnej poczty, możliwość prowadzanie konferencji i jeszcze większej ilości usług w tym: Exchange, Skype, OneDrive, SharePoint, Microsoft Teams, Power BI Pro oraz Yammer.

Jak widać możliwości biznesowe, jakie niesie ze sobą chmura, są właściwie nieograniczone. Ilość aplikacji, z których możecie korzystać, rośnie z każdym dniem i tylko od waszej wyobraźni zależy jak, będziecie z nich korzystać.
Chyba pora zrealizować marzenie o pracy zdalnej i wdrożyć je wraz z przeniesieniem swojego środowiska pracy do chmury obliczeniowej i rozpoczęciem korzystania z narzędzi na miarę XXI wieku.