Czym jest Office 365?

Wiele osób, przeglądających produkty na naszej stronie internetowej, zadaje nam, wydawałoby się oczywiste, pytanie: czym jest Office 365? To zdobywające coraz większą popularność narzędzie to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, dzięki którym możecie zrealizować marzenie o prowadzeniu wirtualnego biura. Dlaczego? Office 365 to bowiem nic innego niż przeznaczona do chmury wersja słynnego produktu Microsoft Office.

Czym różni się Office 365 od Microsoft Office w wersji desktop?

Pierwszą i podstawową różnicą, która charakteryzuje nie tylko aplikację Office 365, ale także inne produkty przeznaczone do usprawniania procesów biznesowych w chmurze jest możliwość pracy grupowej na jednym pliku. Zapomnij o bałaganie związanym z wielkokrotnym przesyłaniem jednej wersji dokumentu, która czasami różni się od siebie wyłącznie nazwą pliku. Dzięki pracy na systemie Office 365 cały Twój zespół ma możliwość nie tylko podglądu i edycji dokumentu w czasie rzeczywistym, ale także cofania się do jego wcześniejszych wersji.
Pisanie, że Microsoft Office 365 jest „tylko” klonem wersji desktopowej do środowiska chmury, byłoby jednak mocną nieścisłością? Czemu? Otóż subskrypcja Office 365 posiada o wiele więcej opcji niż tylko zdalny dostęp do znanych z wersji „klasycznej” narzędzi. Zobaczmy, co czeka na osoby, które zdecydują się na zamówienie Office 365 za pośrednictwem Lemon Pro!

Jakie produkty wchodzą w skład Office 365?

Podstawą Office 365 i zarazem najchętniej używanymi przez większość użytkowników aplikacjami są oczywiście wersje online aplikacji, których każdy z nasz używa w codziennej pracy: Word, Excel i PowerPoint. Wykupując jednak dostęp do Office 365, otrzymujemy również możliwość korzystania w chmurze z takich narzędzi jak: Outlook, OneNote, Access (tylko w wersji na komputery PC). Sporo prawda? A to dopiero początek, bo w ramach Office 365 możecie też korzystać z takich usług jak: Exchange, Skype, OneDrive, SharePoint, Microsoft Teams, Power BI Pro oraz Yammer.

Korzyści wynikające z wdrożenia Office 365.

Office 365, czyli najpopularniejsze usług Microsoft w chmurze to prawdziwy must have każdego człowieka biznesu. Pozwala on bowiem na zdalny dostęp do poczty, kalendarzy, dokumentów, a także na przeprowadzenie konferencji online czy bezproblemowe udostępnianie bardzo dużych plików. Office 365 klasy biznesowej to aż 50 GB przestrzeni dyskowej na każdego użytkownika! Dodatkowo aplikacja umożliwia wysyłanie wiadomości do 150 MB, co oznacza, że w wygodny sposób i bez korzystania z narzędzi zewnętrznych możesz dołączyć zdjęcia czy inne pliki dużych rozmiarów.

Office 365 – wygoda przede wszystkim

Jedna licencja Office 365 obejmuje 5 telefonów, 5 tabletów i 5 komputerów PC lub Mac na użytkownika. Pozwala to na bardzo swobodne zarządzanie zasobami oraz planowanie pracy. Korzystanie z Office 365 pozwala także na swobodę przemieszczania się. Nie musisz myśleć, który komputer lub telefon ze sobą zabrać – po prostu instalujesz aplikację na wszystkich ulubionych urządzeniach i do woli korzystasz z możliwości, które ona oferuje.

Dla kogo przeznaczone jest Office 365?

W swoich informacjach prasowych Microsoft podaje, że Office 365 to rozwiązanie dla każdego. Tak pewnie będzie w przyszłości, na razie jednak z możliwości, jakie oferuje zdalne biuro w chmurze od Microsoft, korzystają głównie ludzie biznesu: pracownicy wysokiego szczebla, freelancerzy, osoby dużo podróżujące w celach biznesowych.

Office 365 to jedno z naszych ulubionych narzędzi, które sami wykorzystujemy w codziennej pracy w chmurze. Z doświadczenia swojego oraz klientów, którzy już korzystają z najpopularniejszego rozwiązania Microsoft dla chmury, wiemy, że Office 365 już po jednym dniu użytkowania okazuje się produktem niezastąpionym. Jeśli chcecie przekonać się, jak działa Office 365 to Lemon Pro, bez problemu wdroży tę usługę w każdej firmie oraz na prywatnym komputerze!