Antywirus w chmurze

Bezpieczeństwo danych oraz zrównoważone zarządzanie przechowanymi zasobami elektronicznymi to główny temat jaki pojawia się w naszych blogowych rozważaniach. Cóż jednak oznaczają wszystkie podjęte kroki i środki bezpieczeństwa jeśli zapomnimy o podstawowej kwestii jaką jest ochrona naszych danych przed wirusami. Tak, dane przechowywane w chmurze muszą również podlegać ochronie antywirusowej! Nie wpadajcie jednak w panikę bo rozwiązania, które dostarczają nam nowoczesne technologie pozwalają na jak najlepsze zabezpieczenie właściwie wszystkich elektronicznie przechowywanych danych.

System antywirusowy Webroot

Najlepszym zdaniem naszym i światowych ekspertów narzędziem antywirusowym służącym do ochrony przechowywanych w chmurze danych jest program Webroot. Historia firmy sięga aż lat dziewięćdziesiątych kiedy to dwaj byli pracownicy osławionego w ostatnich latach NSA zdecydowali się na opuszczenie rządowej agendy bezpieczeństwa i założenie własnego biznesu. Jak widać Webroot Software, Inc. miało solidne podstawy by stać się jednym z wiodących dostawców oprogramowania mającego zapewnić bezpieczeństwo naszych danych. Nie ma zatem nic dziwnego w fakcie, że po kilkunastu latach działalności Webroot dorobił się klientów wśród korporacji międzynarodowych, dostawców Internetu, banków, instytucji rządowych i edukacyjnych, a także użytkowników indywidualnych.

Plusy korzystania z Webroot

Już wchodząc na stronę antywirusa Webroot zorientować się możecie, że program podzielony jest na dwie główne licencje: dla klientów indywidualnych oraz dla klientów biznesowych. My wybieramy z wiadomych przyczyn opcję dla biznesu jednak pamiętajmy o tym, że jak to bywa w przypadku profesjonalnie skrojonych produktów informatycznych (a Webroot z pewnością takim produktem jest), wszystko wymyślono w taki sposób, żeby użytkownik nie musiał stawać przed dylematem z cyklu „jaką licencję wybrać?”. Zarówno licencja indywidualna jak i biznesowa dopasowane są do potrzeb i wymagań każdego typu klientów. Co zatem zyskacie zabezpieczając swoje zasoby przez Webroot?

Pierwszą i najważniejszą opcją jest oczywiście chronienie waszych stacji roboczych. Antywirusy takie jak Webroot sprawiają, że właściwie możecie zapomnieć o problemach związanych z atakami przeprowadzonymi bezpośrednio na stacje robocze. Innym plusem wynikającym z użytkowania antywirusów w chmurze jest znaczące odciążenie procesorów i pamięci RAM na waszych urządzeniach. Każdy kto pracował na swoim urządzeniu bez antywirusa przez choćby pięć minut wie jaką różnicę w prędkości pracy robi zainstalowanie na dysku programu antywirusowego.

No, ale cóż…taka jest brutalna rzeczywistość w jakiej przyszło nam żyć. Bez antywirusa ani rusz! Na szczęście sprawę przynajmniej po części możemy rozwiązać przy pomocy antywirusa w chmurze, który ma jeszcze kilka innych zalet.

Jedną z tych, które prywatnie uwielbiamy, jest prosty system aktualizacji tego typu antywirusów. Zwróciliście kiedyś uwagę jak uciążliwe i długotrwałe potrafi być aktualizowanie antywirusów zainstalowanych bezpośrednio na waszych urządzeniach? Webroot może poszczycić się bardzo prostym i właściwie nieinwazyjnym dla użytkownika systemem aktualizacji online.

Inne zalety korzystania z antywirusa w chmurze

Zalet ciąg dalszy! No bo niestety z tymi usługami w chmurze tak już jest, że skrojone są jak garnitur od najlepszego krawca lub buty na tak zwany obstalunek. Antywirus w chmurze tak jak wszystkie usługi unoszące się swobodnie w naszym ulubionym środowisku dostępny jest z każdego miejsca na świecie. Znów zapominamy o problemach w delegacji czy nie przejmujemy się trwającą kwadrans przerwą w egzotycznym urlopie. Antywirusy w chmurze dostępne są z każdego miejsca i urządzenia na świecie. Ułatwia to do maksimum zarządzenie naszymi usługami i sprawia, że z systemu antywirusowego w chmurze możemy korzystać tak samo wygodnie i swobodnie jak z innych usług zamieszczonych w chmurze.

Programy antywirusowe w chmurze niosą ze sobą same plusy. Nie możemy jednak zapominać o tym, że samo posiadanie nawet najlepszego i najbardziej zaawansowanego oprogramowania nie zastąpi rozsądku i przezorności. To właśnie racjonalne zarządzanie naszymi zasobami jest kluczem i podstawą wprowadzenia w naszej firmie spójnej polityki ochrony danych, a w dalszej perspektywie osiągnięcia ideału mającego sprawić, że raz na zawsze zapomnimy o problemach związanych z ochroną danych i wprowadzimy swoją firmę w dwudziesty pierwszy wiek.