Dziesięć najpopularniejszych usług online w chmurze

Dziesięć najpopularniejszych usług online w chmurze

Usługi w chmurze wielu osobom kojarzą się wyłącznie z profesjonalnym biznesem i bardzo zaawansowanymi opcjami przeznaczonymi wyłącznie dla ekspertów i wytrawnych biznesmenów. To wielki błąd bo z usług online w chmurze choć raz w życiu korzystał zapewne każdy z nas. Usługi w chmurze wcale nie są skierowane wyłącznie do ludzi biznesu, a dzięki swojej prostocie i funkcjonalności z pewnością zachwycą reprezentantów wszystkich branży oraz osoby chcące wykorzystywać je tylko do prywatnych celów.

Poniżej nasza obiektywna selekcja dziesięciu usług online w chmurze, które powinniście prędzej czy później sprawdzić:

Google Apps

Jedna z flagowych usług amerykańskiego giganta to coś z czym oswaja się coraz więcej użytkowników. Możliwość swobodnej edycji, komentowania i podglądania zmian połączona z funkcjonalnościami niewiele odbiegającymi od tych jakie oferują najpopularniejsze programy biurowe sprawia, że coraz więcej osób rezygnuje z zakupu licencji innych firm i przesiada się na Google Docs.

Office 365

Wersja online najsłynniejszego chyba po Windows programu od Microsoft. Dostępny również w naszej ofercie Office 365 nie odbiega od wersji desktopowej przewyższając ją wieloma funkcjonalnościami, które sprawiają, że z aplikacji możemy swobodnie korzystać pod każdą szerokością geograficzna.

Druva

Nasza ulubiona aplikacja (oczywiście dostępna w ofercie Lemon Pro), która jest chyba najlepszym dostępnym na rynku narzędziem służącym do wykonywania bezpiecznego backup’u danych w chmurze. Druva to najlepsza opcja na jaką możecie się zdecydować jeśli chcecie spać spokojnie nie martwiąc się o swoje dane.

Dropbox

Druga bardzo znana usługa, na której popularność wpłynęło wgranie dedykowanej aplikacji na większości telefonów z systemem Android. Dropbox to już klasyczne przechowywanie danych w chmurze. Dwa giga darmowego miejsca na zdjęcia, filmy, muzykę i pliki tekstowe to wiele. Jednak szybkość z jaką Dropbox uzależnia sprawia, że już po kilku dniach będziecie rozważali zakup abonamentu.

Google Analytics

Niespodzianka? Wcale nie tak wielka! W końcu najsłynniejszy program świata analizujący ruch na stronie internetowej  spełnia podstawowe wymogi jakie powinna mieć aplikacja zaliczana do rodziny aplikacji pracujących w chmurze. Nie wymaga instalacji na dysku, dostępny jest z każdego urządzenia (również mobilnego) po zalogowaniu na konto użytkownika i posiada wiele rozbudowanych funkcji, które z analityki ruchu na www czynią prawdziwą sztukę.

Picasa

Flagowy produkt Google do zarządzania zdjęciami i tworzenia albumów online to też usługa w chmurze! Popularna od wielu lat aplikacja to idealne miejsce nie tylko dla początkujących fotografów, ale również dla osób, które poszukują sposobu jak w prosty sposób udostępnić w sieci i skatalogować dużą ilość zdjęć. Jesteś agentem nieruchomości, sprzedajesz samochody, a może swoje rękodzieło? Picasa to najlepsze miejsce doprzechowywania dokumentacji zdjęciowej!

Slack

Jedna z naszych ulubionych aplikacji służących do zarządzania projektami. Proste tworzenie grup, wystawianie zadań i ich rozwiązywanie, możliwość dyskusji nad projektem oraz załączania sporej ilości plików. A to wszystko w przyjaznym środowisku chmury co oczywiście oznacza dostępność z każdego urządzenia na świecie!

Adobe Creative Cloud

Był Google, był Microsoft to musi być tez Adobe. Potentat na rynku obróbki obrazu również może pochwalić się zamieszczeniem swoich flagowych usług w chmurze. W skład pakietu Creative Cloud wchodzą między innymi Photoshop, Illustrator czy InDesign. Nie musimy chyba dodawać nic więcej bo nazwy te nawet laikom mówią wiele. Wspomnimy tylko, że znamy już grafików, którzy dzięki Adobe Creative Cloud całkowicie przesiedli się na pracę w chmurze!

Salesforce

Nie zapominajmy o marketerach! W naszym zestawieniu znalazły się aplikacje prawie dla wszystkich branży zatem nie wypada nie wspomnieć o Salesforce. Ta aplikacja to prawdziwa kopalnia wiedzy i możliwości dla osób zajmujących się marketingiem online. Śledzenie leadów, tworzenie grup sprzedaży, integracja z CRM czy zaawansowane planowanie kampanii. Przyszłość marketingu (i nie tylko) jest w takich aplikacjach!

Amodit

Znana naszym klientom aplikacja pomagająca w przepływie dokumentów online. Amodit to swoboda zarządzania zasobami online wykorzystująca opatentowaną metodę adaptacyjnego modelowania obiegu, która dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz przewidywaniu zachowania użytkowników obniża koszty i czas wdrożenia.

Powyższe zestawienie to tylko nasz w miarę obiektywny wybór najlepszych aplikacji do pracy w chmurze. Jesteśmy przekonani, że każdy z naszych czytelników ma własną listę. Zapraszamy do podzielenia się swoimi typami w komentarzach.