Pięć powodów, dla których firma powinna korzystać z chmury

Pięć powodów, dla których firma powinna korzystać z chmury.

O korzyściach płynących z przeniesienia firmowych zasobów elektronicznych do środowiska chmury pisaliśmy już nie raz. Każda osoba śledząca w miarę regularnie naszego bloga z pewnością zauważy, że o zarządzaniu danymi w chmurze wiemy właściwie wszystko. Dlatego dziś postanowiliśmy zebrać dla naszych czytelników pięć najważniejszych powodów, dla których każda nowoczesna firma powinna rozważyć jak najszybsze przeniesienie się do chmury.

Oto one:

Łatwa dostępność do dokumentów

Chmura nieprzypadkowo kojarzy się z przestrzenią, w którą wzbijamy się siedząc na pokładzie samolotu. Również w świecie wirtualnym chmura to  totalna wolność i prawdziwe pole do popisu dla każdego sprawnego biznesmena. Dzięki przeniesieniu firmy do świata tak zwanego cloud computingu pracownicy przedsiębiorstwa będą mogli uzyskać dostęp do firmowych dokumentów z każdego miejsca na świecie. Oznacza to swobodę przetwarzania dokumentów w delegacjach, łatwe rozwiązywanie sytuacji kryzysowych w przypadku urlopów czy zwolnień lekarskich, a nawet w tak codziennych sytuacjach jak wyprawa na rozmowy do innej firmy.

Kilka kliknięć i mamy pod ręką poszukiwany dokument nawet jeśli jesteśmy na negocjacjach w odległym kraju, a nasza sekretarka spokojnie śpi w innej strefie czasowej.

Bezpieczeństwo

Chmura to bezsprzecznie najbezpieczniejsze miejsce, w którym firma może przechowywać swoje dokumenty. Co prawda są osoby, które twierdzą, że tylko serwer odłączony od jakiejkolwiek sieci może gwarantować stuprocentowe bezpieczeństwo, ale…spróbujcie wyobrazić sobie pożar w biurze i nagle okazuje się, że problem można znaleźć wszędzie.

Tymczasem chmura to środowisko pozwalające na założenie dowolnej ilości zabezpieczeń i bardzo elastyczne zarządzenie poziomami dostępu. Równocześnie chmura to idealne miejsce do swobodnego tworzenie kopii zapasowej (tak zwany backup) gwarantującej, że zapisywane na niej dane mogą być kopiowane swobodnie nawet przez mniej doświadczonych w obsłudze komputera pracowników.

Brak problemów z architekturą IT i przestrzenią dyskową

Chmura to również koniec problemów z infrastrukturą IT. Jeszcze kilka lat temu firma, która chciała swobodnie archiwizować i zapisywać swoje dokumenty zmuszona była do zakupu serwera wraz z całym osprzętem oraz wygospodarowania oddzielnego pomieszczenia, które pomieściłoby tę gigantyczną szafę. Jeśli doliczymy do tego konieczną w takich przypadkach usługę serwisowania oraz możliwość skończenia się przestrzeni dyskowej okaże się nagle, że serwery stacjonarne przegrywają z chmurą na każdym polu.

Korzystanie z chmury nie wymaga żadnej infrastruktury po stronie zamawiającego. Nie wymaga żadnych nakładów na sprzęt (poza będącymi na wyposażeniu każdej firmy komputerami i urządzeniami mobilnymi), a także pozwala na swobodne i kompletnie bezinwazyjne zwiększanie przestrzeni dyskowej właściwie w nieskończoność.

Koniec przejmowania się odnową gwarancji na sprzęt i licencje

Brak potrzeby inwestowania w infrastrukturę stacjonarna niesie za sobą jeszcze jedną korzyść, o której paradoksalnie bardzo rzadko wspomina się w tekstach branżowych. Otóż zakup usługi bezpiecznego backup’u danych firmowych w chmurze oznacza całkowite pozbycie się problemu związanego z o gwarancjami na sprzęt i odnawianiem licencji. Sprawę rozwiązuje comiesięczny abonament, który pozwala raz na zawsze zapomnieć o dalszych formalnościach i problemach związanych z opieką nad naszą chmurą.

Koszty

Poprzedni punkt skończyliśmy abonamentową opłatą za chmurę. To tak naprawdę jedyny koszt stały jaki ponosimy w przypadku podjęcia decyzji o wykupieniu miejsca dla naszej firmy w chmurze. Przestrzeń dyskowa, zabezpieczenia, aplikacje ułatwiające zarządzenie dokumentami, a nawet najzwyklejsze aplikacje biurowe takie jak uwielbiane przez nas Office 365. Te wszystkie usługi możecie zakupić w Lemon Pro w ramach  bardzo wygodnego abonamentu, który sprawi, że na zawsze zapomnicie o wszystkich formalnościach związanych z opieką nad waszymi zasobami w chmurze.

Powyżej przedstawiliśmy wam pięć powodów, dla których każda firma powinna rozważyć jak najszybsze skorzystanie z usług bezpiecznego przechowywania danych w chmurze oraz usług takich jak aplikacje biurowe w chmurze. Domyślamy się jednak, że każdy z naszych czytelników ma własne doświadczenia i powody, dla których zaczął pracować z chmurą. Jakie one są? Czekamy na wasze komentarze i opinie zarówno tutaj jak i na naszym firmowym Facebooku!