Kolejne udogodnienie dla użytkowników Druva i Azure

Kolejne udogodnienie dla użytkowników Druva i Azure

Wszyscy czytelnicy naszego bloga z pewnością znają marki Druva i Azure oraz ich rewelacyjne produkty, które znaleźć można również w naszej ofercie.

Te dwie nazwy to od wielu lat gwarancja jakości jeśli chodzi o bezpieczne przechowywanie i archiwizowanie firmowych danych.

Dlatego tym bardziej cieszy nas ostatnia wiadomość na temat jeszcze większego zbliżenia tych dwóch gigantycznych marek.

Według najnowszych doniesień ze strony internetowej Microsoftu (ten amerykański gigant to pomysłodawca i dostawca Azure) użytkownicy obu aplikacji będą mieli możliwość otwierania i zamykania dostępu do Druva inSync z poziomu Azure Active Directory. Dla osób, które w swojej pracy wykorzystują zarówno Druva jak i Azure AD ta informacja jest absolutną rewelacją i oznacza nie tylko ułatwienie pracy, ale również jeszcze większe podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Przypomnijmy sobie czym są te dwa tak ważne w naszej pracy elementy.

Czym jest Druva inSync?

Druva inSyncto według nas najbardziej wydajne narzędzie do wykonywania kopii zapasowych danych z urządzeń mobilnych (laptop/tablet/telefon) jaki może znaleźć wasza firma. Druva InSync to nie tylko bezpieczeństwo danych, ale również bardzo intuicyjna obsługa, która sprawia, że z tego fantastycznego narzędzia będą mogli korzystać nawet mniej zaawansowani pracownicy waszej organizacji. Co ważne producenci zadbali o to, żeby ich flagowy produkt był skrojony na miarę XXI wieku. Wszystkie najważniejsze funkcje Druva inSync  dostępne są z poziomu najnowocześniejszych urządzeń mobilnych.

Czym jest Azure Active Directory?

Azure AD to nic innego jak przygotowane przez Microsoft rozwiązanie mające wspomagać zabezpieczenie danych w chmurze. Azure AD pozwala na zarządzanie tożsamościami użytkowników i dostępem do chmury. Wśród swoich funkcjonalności posiada takie opcje jak logowanie jednokrotne do dowolnej aplikacji sieci Web w chmurze i lokalnej, integrację z usługami Office 365, Box czy Salesforce.com czy wymuszanie uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Co oznacza jeszcze większe zintegrowanie Druva i Azure AD?

Ta rewelacyjna wiadomość o zacieśnieniu współpracy gigantów może przynieść użytkownikom obu aplikacji tylko same korzyści. Pierwszym z nich będzie z pewnością znaczące zwiększenie bezpieczeństwa przechowywanych danych. Już sama Druva od początku swojego istnienia doceniana była przez specjalistów od ochrony informacji. Wielokrotnie wymieniano ją we wszystkich rankingach najlepszych rozwiązań do przechowywania danych w chmurze.  Dodanie do tego Azure AD porównać możemy z wykopaniem głębokiej fosy u podnóża murów warownego zamku.

Nałożenie na naszą firmową chmurę kolejnego zabezpieczenia to jednak tylko jedna z korzyści jakie zyskujemy dzięki nowej funkcjonalności Azure AD. Kolejną jest możliwość przydzielania poziomów dostępu dla poszczególnych użytkowników. Dzięki temu jesteśmy w stanie wydzielać w naszej chmurze obszary robocze dostępne tylko i wyłącznie dla osób, które pracują nad danymi projektami. Sprawia to, że dostęp do 100% danych firmowych będzie możliwy tak naprawdę dla zaledwie kilku najbardziej zaufanych osób.

Pamiętajmy przy tym, że Druva sama w sobie oferuje bardzo bezpieczny backup danych w chmurze. Na naszym blogu już kilkakrotnie opisywaliśmy jak prostym procesem jest wykonywanie kopii zapasowych firmowych danych przy pomocy Druva. Ostatnie rozwiązania wdrożone zarówno przez Druva i Microsoft sprawiają, że zarządzanie danymi przechowywanymi w chmurze możliwe jest również przy pomocy najpopularniejszych urządzeń mobilnych. Nie musicie się przy tym martwić ani o rodzaj urządzenia ani o system operacyjny na jakim ono pracuje bo programiści Druva i Microsoft przygotowali bardzo wygodny interface dostępny dla użytkowników wszystkich najpopularniejszych urządzeń.

Samo zintegrowanie Azure Active Directory z Druva inSync Cloud Admin to również bardzo prosta operacja, którą informatycy Microsoft podzielili na kilka bardzo prostych etapów sprawiających, że pierwszy krok w naszej nowej chmurze będzie zaledwie preludium do wygód jakie czekają na nas po jego zakończeniu.

Cieszymy się, że rynek bezpiecznego backup’u danych w chmurze rozwija się w tak piorunującym tempie bo wiemy, że każda wiadomość tego typu, którą znajdziemy na portalach internetowych z czasem realnie przełoży się na komfort pracy naszych klientów. Pamiętajcie oczywiście, że w ofercie Lemon Pro znajdziecie zarówno produkty Druva jak i Azure!