Chcę mieć pewność, że w każdej chwili odzyskam utracone dane firmy bez dodatkowych kosztów.

Chcę mieć pewność, że w każdej chwili odzyskam utracone dane firmy bez dodatkowych kosztów.

Utrata danych z komputera lub serwera. Z jednej strony nie myślimy o tym właściwie wcale. W końcu skoro komputer działał wczoraj i przedwczoraj to czemu miałby nagle nie działać jutro i za tydzień? Tymczasem koszmar utraty firmowych danych to realne zagrożenie, a ta przykra przygoda może spotkać właściwie każdego z nas. Niezależnie od tego jaki rodzaj biznesu prowadzimy i jakiego rodzaju dane przechowujemy na swoich serwerach i dyskach twardych komputerów powinniśmy mieć pewność, że w przypadku awarii możemy je odzyskać. Nowoczesne technologie sprawiają, że jest to prostsze niż kiedykolwiek i przy odpowiednim podejściu możliwe bez generowania dodatkowych kosztów dla firmy.

My w Lemon Pro od dawna ufamy najlepszej według nas aplikacji służącej do robienia backupu danych w chmurze czyli Druva.

Czy da się odzyskać utracone dane zapisane w chmurze?

Uważni czytelnicy naszego bloga wiedzą, że istnieją dwa sposoby przechowywania firmowych danych. Tak zwane on-premise czyli zapisywanie danych na serwerach stacjonarnych znajdujących się w firmie lub innym przeznaczonym do tego miejscu lub cloud czyli po prostu przechowywanie danych w wirtualnej chmurze. Czym jest chmura? Paradoksalnie nawet osoby, które raczej nie spotykały się z tym pojęciem miały zapewne styczność z produktami, które służą właśnie do umożliwiania bezpiecznego przechowywania danych firmowych w chmurze. Ikonkę popularnego Dropboxa znajdziemy po odpaleniu wersji fabrycznych większości nowszych telefonów z systemem Android. Również jeden z największych potentatów na współczesnym rynku informatycznym czyli Google nie pozostaje w tyle oferując swoim klientom usługę Google Drive. Wielką Trójkę usług w chmurze według  większości specjalistów od zabezpieczania danych uzupełnia OneDrive czyli produkt Microsoft. Przyjrzyjmy się szybkiemu porównaniu tych trzech usług.

Porównanie Google Drive, Dropbox i OneDrive

Niezależnie od tego na jaką chmurę się zdecydujemy odzyskiwanie zapisanych na niej danych powinno być o wiele prostsze niż z serwerów stacjonarnych. Wystarczy wcześniejsze zabezpieczenie się lub wyposażenie w odpowiednie aplikacje.

Dostawca Założenie Cena w wersji podstawowej Cena w wersji premium Współpraca z systemami operacyjnymi
Google Drive Google 2012 Darmowy dla posiadaczy konta Google 100GB – 30 TB
w zależności od opcji
2-300 USD/msc
Windows, OS X, Android oraz iOS.
Dropbox Dropbox Inc. 2007 Darmowy 1TB – 10 USD/msc Windows, OS X, Android, iOS, Linux, Blackberry, Kindle Fire
One Drive (dawniej SkyDrive) Microsoft 2014 Darmowy do 5GB 5GB – 2 USD/msc

lub

dla posiadaczy Office 365 – 1TB

Windows, Mac, Android, iOS, Windows Phone

Jak odzyskać dane zapisane w chmurze?

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed utraceniem przechowywanych przez nasza firmę w chmurze danych jest zamówienie wraz z usługą chmury usługi backupu danych. Usługa taka rozliczana jest zazwyczaj w systemie abonamentowym co dodatkowo ułatwia cały proces i sprawia, że w momencie podpisania umowy możemy właściwie zapomnieć o jakichkolwiek kłopotach związanych z przechowaniem firmowych danych w chmurze.

Jak działa backup danych w chmurze? To bardzo proste zazwyczaj odbywa się on przy pomocy specjalnie przeznaczonej do tego celu aplikacji.

Druva aplikacja do backupu danych w chmurze

Dostarczane przez Druva Insync oprogramowanie do wykonywania backupu danych w chmurze to najbardziej wydajna opcja tego typu na rynku. Aplikacja Druva oferuje nie tylko wykonywanie backupu przy pomocy urządzeń stacjonarnych, ale również wszystkich najpopularniejszych urządzeń mobilnych. Intuicyjne skonstruowany interface sprawia, że wykonywanie kopii zapasowych danych w chmurze będzie proste nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników niezależnie od miejsca, w którym będą oni przebywali i urządzenia z jakiego korzystają. Druva to także doskonała platforma do zarządzania danymi, która pozwala okiełznać nawet najbardziej rozbudowane i pojemne systemy chmur.

Chcesz mieć pewność, że w każdej chwili odzyskasz utracone firmowe dane bez dodatkowych kosztów? Rozwiązaniem, które zapewni Ci pełne bezpieczeństwo oraz spokojny sen niezależnie od tego jaką ilość danych przechowywać będziesz w swojej chmurze jest Druva. Pamiętaj, że usługę backupu danych w chmurze przy jej pomocy możesz zamówić również w Lemon Pro!