Jak zorganizować biuro terenowe?

Jak zorganizować biuro w terenie?

Organizacja informatyczna biura wydaje się czymś prostym. Kilka biurek, krzesła, telefon stacjonarny, komputery, trochę kabli, szybki Internet, ekspres do kawy i możemy pracować. Dzięki usługom mobilnym takim jak chociażby bezpieczne przechowywanie danych w chmurze do prawidłowego funkcjonowania biura w dzisiejszych czasach nie trzeba tak naprawdę wiele. Co jednak jeśli nasz biznes wymaga mobilności? Ale nie takiej z możliwością pracowania w miłej kawiarni czy zaciszu hotelowego pokoju tylko prawdziwej pracy w terenie na przykład na budowie czy w lesie!

Organizacja biura mobilnego

Problemy zaczynają się już kiedy musimy ruszyć się poza biuro i wszystkie prowadzone w jego zaciszu działania przenosimy w teren. Laptopy i smartfony to zbawienie dla współczesnych ludzi biznesu jednak nawet te urządzenia stają się bezużytecznymi gadżetami bez połączenia z szybkim Internetem. O bezpiecznym przechowywaniu gigantycznej ilości danych nie wspominając!

Na szczęście współczesne rozwiązania informatyczne pozwalają nam, dzięki usłudze chmury, na korzystanie z danych firmy z każdego miejsca na świecie.

Usługa chmury jest nie tylko prosta w obsłudze, ale przede wszystkim bezpieczna co jest istotne na przykład dla osób organizujących mobilne biuro dla sektora budowlanego. Dzięki chmurze przesyłanie i zapisywanie gigantycznych plików z danymi projektowymi jest o wiele prostsze i mniej frustrujące niż zgrywanie ich na przenośny dysk, a potem wykonywanie dodatkowej kopii na serwery w siedzibie firmy. Jak widać już na starcie oszczędza się przynajmniej połowę czasu poświęconego na zgrywanie i kopiowanie danych nie ryzykując przy tym, że dysk z bardzo ważnym projektem zostanie uszkodzony co zdarza się bardzo często podczas pracy w takich miejscach jak plac budowy. A to zaledwie część korzyści jakie płyną z wykupienia usługi przechowywania danych firmowych w chmurze.

Podłączenie do szerokopasmowego Internetu w terenie

Jednak zanim założymy nasze mobilne biuro i zaczniemy poszukiwać najbliższego automatu z kawą musimy zmierzyć się z innym problemem. Żadne biuro nie może istnieć bez dostępu do Internetu. Ale dla biura organizowanego w terenie dostęp do szerokopasmowej usługi internetowej jest kwestią „być, albo nie być”. Bez dostępu do sieci nie ma mowy o komfortowym korzystaniu z usługi bezpiecznego przechowywania danych w chmurze oraz innych udogodnień, które sprawią, że pracy terenowej nie będziemy traktowali jako karnego zesłania tylko jako przyjemność i nowe wyzwanie!

Zatem jak podłączyć szerokopasmowy Internet dla biura terenowego? W dzisiejszych czasach większość operatorów komórkowych w naszym kraju oferuje bardzo sprawny dostęp do sieci 3G/LTE, który pozwala na w miarę swobodne wykorzystanie w terenie różnego rodzaju urządzeń mobilnych. Pracę zdecydowanie ułatwi nam jednak wyposażenie się w routery z funkcją obsługi mobilnego GSM oraz instalacja anteny pozwalającej na wzmocnienie siły sygnału mobilnego Internetu.

Bezpieczny dostęp do danych serwerowych w centrali firmy

Kiedy już podłączyliśmy nasze mobilne biuro do szerokopasmowego Internetu pozostaje nam tylko nawiązanie połączenia z firmowymi serwerami. Na szczęście tak jak pisaliśmy na początku tego wpisu w dzisiejszych czasach nie wymaga to organizowania przyczepki i żmudnego przewożenia gigantycznej szafy. Wszystko bowiem odbywa się mobilnie przy pomocy usługi chmury. Nasza firma oferując tego typu usługę gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo przechowywanych danych oraz komfort użytkowania, który sprawi, że nawet mniej obeznani z nowoczesnymi technologiami użytkownicy bez problemu poradzą sobie z zapisywaniem i edytowaniem danych. Co ważne dzięki wykorzystaniu w pracy biura terenowego usługi chmury dane mogą być analizowane i edytowane zarówno przez pracowników, którzy są wydelegowani do pracy poza siedzibą firmy jak i tych, którzy pozostali w biurze „stacjonarnym”. Pozwala to na nieosiągalną do tej pory bardzo szybką i swobodną wymianę informacji, a co za tym idzie zwiększenie produktywności i wydajności bez równoczesnego ryzykowania, że tak ważne dla nas dane zostaną zniszczone lub utracone.

Jak zatem widać organizacja biura w terenie wcale nie musi być gigantycznym i kosztownym przedsięwzięciem logistycznym, a dzięki usługom oferowanym przez Lemon Pro może przerodzić się w nową przygodę i wyzwanie dla wszystkich, którzy już mają dosyć monotonii biurowej codzienności.