Jak zorganizować firmę od strony informatycznej? Firma w chmurze.

Jak zorganizować firmę od strony informatycznej? Firma w chmurze.

Dwudziesty pierwszy wiek to doskonały czas dla firm, które swoją działalność opierają na operacjach przeprowadzanych za pośrednictwem komputera. Po raz pierwszy w historii małe przedsiębiorstwa dostały do ręki narzędzia, które pozwalają im na korzystanie z rozwiązań dostępnych do tej pory tylko dla potentatów. Co ważne organizacja firmy od strony informatycznej wcale nie musi kosztować milionów, a pomimo niskich kosztów może być zarówno bardzo skuteczna, bezpieczna jak i komfortowa nawet dla mało doświadczonych pracowników i firm nie posiadających rozbudowanej infrastruktury informatycznej.

Czy muszę wydawać na to dużo pieniędzy na obsługę informatyczną firmy?

Obsługa informatyczna firm większości osób kojarzy się z dużymi wydatkami. Jest to jednak tylko wciąż królujący stereotyp, który sprawia, że niektórzy dostawcy usług informatycznych dla biznesu wykorzystują sytuację maksymalnie śrubując ceny. Tymczasem tania obsługa informatyczna dla firm jest nie tylko możliwa, ale po prostu staje się ogólnie obowiązującym standardem.

Dostępne współcześnie rozwiązania upraszczają cały proces do tego stopnia, że zamawiający usługę musi posiadać tylko działający komputer oraz stabilny dostęp do Internetu!

Tu kończą się wymagania i inwestycje, a zaczyna praca specjalistów od organizowania systemów IT w firmach.

Niskie koszty obsługi informatycznej firmy, a komfort korzystania z systemu i bezpieczeństwo danych firmy oraz jej klientów.

W tym miejscu zawsze pojawia się nieśmiertelne pytanie, które jest jak najbardziej logiczne i oczywiste. W końcu bardzo często niskie koszty kojarzą nam się z niską jakością produktu czy usługi. Zasada ta jednak nie obowiązuje w przypadku firm zajmujących się obsługą IT innych firm! Niezależnie od kwoty abonamentu miesięcznego jaką płaci klient gwarantujemy stuprocentowe bezpieczeństwo wszystkich przechowywanych danych. Jest to dla nas absolutny priorytet i podstawowa wartość, którą kierujemy się w naszej pracy. Wiemy jak ważna jest, coraz częściej naruszana w dzisiejszych czasach, cyfrowa prywatność oraz bezpieczeństwo firmowych danych dlatego każdego ze wszystkich naszych klientów traktujemy z równą troską i powagą.

System przechowywania danych w chmurze, który znajduje się w naszej ofercie to usługa nie tylko bardzo bezpieczna, ale również prosta w obsłudze nawet dla najmniej zaawansowanych użytkowników. Co istotne usługa tak zwanej chmury jest również usługą, z której bez problemu mogą korzystać firmy nie posiadające stałej siedziby, albo mające w swoim zespole pracowników rezydujących w różnych miejscach kraju, a nawet globu! Dzięki wykupieniu firmowej przestrzeni w chmurze pracownicy firmy mają bezpieczny dostęp do przechowywanych na niej danych z każdego miejsca na świecie. Oznacza to, że nawet najmniejsza, rezydująca w mieszkaniu, firma czy zespół rozsiany po całym kraju lub nawet świecie nie musi inwestować w drogą infrastrukturę serwerową oraz jej konserwację. O oszczędności przestrzeni chyba nie musimy wspominać!

Jak mogę optymalnie rozłożyć koszty użytkowania wszystkich potrzebnych systemów IT, zwłaszcza, że moja firma dopiero zaczyna się rozwijać i tworzymy tylko kilkuosobowy zespół?

Wielu klientów zadaje nam pytanie czy usługa przechowywania danych w chmurze będzie dobrą inwestycją dla małych firm, a także dla tych przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie biznesu. Każda firma to dla nas oddzielny rozdział i osobna historia. Tak jak nie ma dwóch takich samych biznesów tak i w naszej pracy nie ma dwóch identycznych przypadków. Każdego klienta traktujemy indywidualnie oferując mu wyłącznie usługi, których potrzebuje i które sprawią, że jego biznes będzie funkcjonować jeszcze lepiej, a co ważne bardzo bezpiecznie.

Niezależnie od statusu i rozmiaru firmy bez problemu możemy zorganizować dla niej systemy IT zapewniając przy tym, że zamawiający ponosić będzie jedynie niewielkie miesięczne koszty opłat abonamentowych związanych z korzystaniem z systemów w chmurze. Oznacza to, że nawet jeśli dopiero rozpoczynasz swój biznes to na starcie omijają Cię bardzo duże koszty związane z zakupem oraz uruchomieniem całego systemu serwerowego. Korzystając z usług Lemon Pro płacisz tylko abonament, a w przypadku rezygnacji z naszych usług lub zamknięcia firmy nie zostajesz z pamiątką w postaci ogromnej kilkudziesięciokilogramowej szafy.